SAT Kursu

SAT, uluslararası geçerliliği olan ve ülkemizde de kabul edilen üniversite giriş sınavlarından bir tanesidir. Türkçeye “eğitim yetenek testi” olarak geçmiştir. Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler tarafından (özellikle ABD ve Avrupa ülkeleri) bu sınav bir atlama taşı niteliğindedir. SAT kursu alarak bu sınavlarda başarı sağlayabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim görmek her öğrencinin hayalleri arasındadır. Ancak bunun için elbette bazı sınavlara girmek ve başarı sağlamak gerekir. SAT ise bu sınavlar arasında geçerliliği en yüksek olanlardan bir tanesidir. Genellikle lise son sınıf öğrencilerinin girmeyi tercih ettiği bu sınava aynı zamanda lise mezunu kişilerde başvurusunu yapabilmektedir.


SAT Başvuru Koşulları

SAT başvurusu yapabilmek için belirli şartları taşımak gerekir. Ülkemiz koşullarında bu sınava başvuru yapabilmek için şunlara sahip olmalısınız.

  • Lise son sınıf öğrencileri
  • Lise mezunu kişiler

Bunun dışında İngilizce dil bilgisinin Upper intermediate üstü olanların girmesi tavsiye edilir. Böylelikle sınavda karşınıza çıkabilecek olan soruları anlama, cevaplama yeteneğiniz artarken kazandığınızda eğitim görürken de rahat edersiniz.

SAT Başvurusu

SAT sınavları bir öğretim yılı boyunca toplamda 6 kere yapılmaktadır. İsterseniz sınava bir defadan daha fazla girmenizde mümkündür. SAT kursu sonrasında başvuru aşamaları şu şekildedir.

  • Başvurular online olarak yapılmaktadır.
  • Online yapılan başvurunun ardından size en uygun olan şehir (sınav merkezi) seçilir.
  • Sınav ücreti 95$ yatırılır.

Bu işlemlerin ardından artık sınava girmeye hazırsınız demektir.

SAT Kursu Sorular ve Cevaplar

SAT sınavı ile ilgili olarak bu başlıkta sizlere soru cevap şeklinde kısa bilgiler vereceğiz.

Erzurum, Ankara, İstanbul, Mersin, Bursa ve İzmir’dir.Ankara ve İstanbul’da 2 tane sınav merkezi bulunmaktadır.

  • SAT sınav konuları nelerdir?

Eleştirel okuma (cümle tamamlama), matematik ve yazma gibi genel başlıklarda bu sınav konularını toplayabilmekteyiz.

SAT kursu hazırlanma aşamalarında uzman bir rehber eşliğinde kaliteli eğitmenlerimiz ile birlikte her zaman için en iyi eğitimleri vermekteyiz. Yıllardır bu konuda verdiğimiz dersler sayesinde pek çok kişinin hayalini gerçeğe dönüştürdük. Neden onlardan bir tanesi de siz olmayasınız?

 

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir